Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій

(Торговий коледж ЗНУ)

Історія коледжу

Історія коледжу бере свій початок з останніх передвоєнних років Першої світової війни 1914 року. Саме в цей час на кошти єврейської общини в місті Самборі було збудовано будинок, і з 1920 р. він називається Єврейською торгівельною гімназією.

10 червня 1940 року Рада народних комісарів УССР прийняла постанову про створення Самборського технікуму радянської торгівлі.

Не пощастило закінчити навчальний заклад студентам передвоєнного часу. Через рік, у 1941 році, на сьомий день війни місто Самбор було окуповано німцями. Майно технікуму було розграбовано.

Влітку 1945 року почалось відновлення будівлі і вже у вересні розпочалось навчання. З кожним роком умови навчання покращувались. Навчальний процес здійснювався українською мовою.

За наказом міністерства торгівлі УССР 29 червня 1961 року Самборський технікум було переведено до Запоріжжя, надалі назва його – Запорізький технікум радянської торгівлі. Підготовка спеціалістів велась за спеціальностями:

 • Бухгалтерський облік
 • Товарознавство продовольчих товарів
 • Товарознавство непродовольчих товарів

У 1985 році Запорізький технікум радянської торгівлі та Запорізький технікум громадського харчування стали одним навчальним закладом. З цього року розпочали підготовку фахівців за спеціальністью:

 • "Технологія приготування їжі"

 • Новий заклад зайняв будинок Запорізького філіалу Донецького інституту радянської торгівлі по вул. Героїв Сталінграду, 1.

  З 1993 року технікум отримав статус коледжу, а в 2009 році увійшов до складу Запорізького національного університету, як його структурна одиниця.

  У 2020 коледжу було надано статус фахового коледжу передвищої освіти та перейменовано на Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій Запорізького національного університету.

  Коледж продовжує жити своїм бурхливим життям і запрошує випускників на навчання.

  Пошук

  Оголошення

  Контакти

  Тел./факс приймальної директора: (061) 280-52-92

  Тел. приймальної комісії: 096-510-48-97